Aşağıdaki sorular kişilerden gelen sorulardır. Aşağıdaki sorular kişilerden gelen sorulardır. Aşağıdaki sorular kişilerden gelen sorulardır.

İlkyardım Eğitimi almak önemlidir. İlk Yardım Eğitimi almaktaki temel amaç öncelikle kendimiz, çevremiz ve yakınlarımız için hayat kurtarıcı müdahaleleri öğrenmek, gerekli durumlarda en doğru ve bilinçli uygulamaları çaresiz kalmadan yapabilmektir.

TC Sağlık Bakanlığı tarafında Temmuz 2015 de yayımlanan Yönetmelik kapsamında; • Çok Tehlikeli İşyerlerinde her 10 çalışana kadar 1 İlkyardımcı • Tehlikeli İşyerlerinde her 15 çalışana kadar 1 İlkyardımcı • Az Tehlikeli İşyerlerinde her 20 çalışandan 1’i İlkyardımcı olmalıdır.

Eğitim süresi 2 gün (16 saat) dür. Eğitimin sonunda İl Sağlık Müdürlükleri tarafından yazılı ve uygulamalı sınav yapılır. Sınavda başarılı olan kursiyer İlkyardımcı Sertifikası almaya ve İlkyardım Uygulamalarını yapmaya yetki kazanırlar.

Hayır . İlkyardım hiçbir tıbbi araç gereç kullanılmadan yapılacak müdahalelerdir. Tansiyon Ölçme , İğne Yapma ve Serum Takma sağlık personeli tarafından yapılabilecek müdahalelerdir.

En az ilkokul mezunu olan ve isteyen herkes İlkyardım Eğitimine katılabilir.

Sağlık Bakanlığı Eğitmenleri tarafından konu ile ilgili yetkili merkezlerde düzenlenen 5 günlük (40saat) İlkyardım Eğitici Eğitimi programını başarıyla tamamlayan Sağlık Personeli tarafından verilir.

TC Sağlık Bakanlığı Yönetmeliği gereği belge geçerl,lik süresi 3 yıldır. Süre sonunda 1 gün(8 saat) sürecek eğitimlerle belge geçerlilik süresi 3 daha uzatılır.Duyurular

Adres

Yenişehir Mahallesi Demokrasi Bulvarı No:76 Kat:2 İzmit/KOCAELİ

Çalışma Saatlerimiz

Hafta İçi 09:00 ile 21:00 arası
Cumartesi  09:00 ile 21:00 arası
Pazar 09:00 ile 21:00 arası

Hızlı Arama

Kocaeli Şube

0262 291 00 69

Sosyal Medya